Aurinkoenergiapaketti 5.5kW

3350.00 5570.00  ALV 22%

Aurinkoenergiapaketti 5.5kW sisältää kaiken tarvittavan aurinkoenergian muuttamiseksi normaaliksi verkkojännitteeksi. Järjestelmä soveltuu kohteisiin, joissa ei ole sähköverkkoa tai myös normaalin sähköverkon rinnalle. Akkupaketti optiona.

Item will be shipped in 1-2 weeks
Add To Wishlist Compare
  Lähetä tiedustelu
Store
0 out of 5
SKU: N/A Category: Tags: ,

Description

Aurinkoenergiapaketti 5.5kW sisältää kaiken tarvittavan aurinkoenergian muuttamiseksi normaaliksi 1-vaiheiseksi verkkojännitteeksi. Järjestelmä soveltuu kohteisiin, joissa ei ole sähköverkkoa tai myös normaalin sähköverkon rinnalle.

Aurinkoenergia on myös tuulivoimaan verrattuna äänetön, esteettisempi ja luontoystävällisempi.  Järjestelmän voi toteuttaa akkuvarastolla tai ilman akkuja. Arvioitu tuotto aurinkoisina päivinä n. 20-40 kWh

Aurinkoenergiapaketti 5.5kW sisältää aurinkopaneelit, siniaaltoa tuottavan hybridi-invertterin 1-vaihe 230VAC, kaapelit, liittimet ja optiona mahdollisesti akut. Energia varastoidaan päivänvalon aikana akkuihin, josta se on käytettävissä illalla ja yöllä.

Paneelit: 12kpl 460W (yksikide) 1903*1134*32mm (21.7%)

Paneelien kiinnitysalusta: tasaiselle alustalle tai harjakatolle 10°→60°

tuuli max. 60 m/s, lumikuorma 50 kg/m²

Hybridi-invertteri:  Paneelien max. sisääntulo 500V 22A, ulostulo 230VAC, kokonaisteho 5.5kW, akku 40-60V

Asennuspalvelu sopimuksen mukaan.

 

Kaapelit: 6 mm² 100 m (tarvittaessa saatavana enemmän)

Liittimet: 1000 V

Rahti sisältyy hintaan.

Lataa esite (tulossa)